У 1978 році провідні дослідники мозку з різних країн вирішили об’єднатися і організували Міжнародну психофізіологічну організацію.
Це було веління часу, оскільки тоді наука почала активно вивчати психіку людини в зв’язку з процесами, які відбувалися в мозку.
В 1982 році ця організація, яка одержала абревіатуру І. О. Р. набула офіційного статусу при ООН.
Сьогодні І. О. Р. підтримує відносини з понад 2 тисячами наукових інститутів і лабораторій в усьому світі і об’єднує вчених з 49 країн. До її ради входять такі відомі дослідники мозку і психофізіологи, як Хосе Дельгадо (Іспанія), Рісто Натаанян (Фінляндія), Карл Прібрам (США), академік Наталя Бехтерєва (до своєї смерті) та інші.
Конгреси І. О. Р., названі її засновниками Костянтином і Хелен Мангіна «Олімпіадами дослідників мозку», відбувалися в різних куточках планети – від Канади до Австралії.
Нижче ми друкуємо фрагмент вступної лекції Наталі Бехтерєвої для Всесвітнього психологічного конгресу 2008 р. (дивіться також газету «Валеологія» лютий, червень 2008 р.).
Людина з новими можливостями
«...Про надможливості мозку відомо давно. Це, насамперед, вроджені можливості, які визначають наявність в суспільстві тих, хто здатний знаходити максимум правильних рішень в умовах дефіциту виведеної в свідомості інформації. Люди такого роду оцінюються як власники талантів і навіть генії...»