ВЧЕНІ ПОЯСНИЛИ
ЗВ'ЯЗОК СТРЕСУ І ІНФАРКТУ
return_links(15); ?>
return_links(); ?>

Британські вчені пояснили, чому хронічний стрес на роботі приводить до серцево-судинних захворювань і діабету, повідомляє British Medical Journal.
На думку дослідників з лондонського університетського коледжу, стрес на роботі збільшує ризик розвитку метаболічного синдрому, який в свою чергу приводить до діабету і захворювання серця.
Метаболічний синдром діагностується при поєднанні трьох симптомів: ожиріння в ділянці живота, гіпертонії, підвищеному вмісті холестерину і підвищеній концентрації глюкози в крові.
В дослідженні взяли участь 10000 британських службовців. Дослідники з’ясували у працівників рівень стресу на протязі останніх 20 років і порівняли одержані результати з наявністю ознак метаболічного синдрому, який визначали в період з 1997 по 1999 рік. При оцінці результатів враховувались такі фактори, як куріння, харчова поведінка, зловживання алкоголем і фізична активність.
«Ми виявили сильну залежність між стресовими обставинами на роботі і підвищеним ризиком метаболічного синдрому», – повідомила одна з авторів дослідження Тарані Чандола.
Вчені з’ясували, що у людей, які відчувають хронічний стрес на роботі, метаболічний синдром розвивається у два рази частіше, ніж у тих, чия робота не сполучається зі стресами.
В західних країнах від метаболічного синдрому страждає приблизно 25-30% населення. У віці старше 60 років доля осіб з метаболічним синдромом складає 42-43%. В цілому по США від нього страждають десь близько 47 мільйонів громадян.
Кардіологи стверджують, що метаболічний синдром може бути зворотним і піддається корекції при зміні способу життя. Зокрема благодійно впливає підвищення активності, зниження ваги і відмова від куріння. Медпортал

 

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA