return_links(15); ?>
return_links(); ?>

СУЧАСНИЙ ГУМАНІЗМ І НОВА МОРАЛЬ

Академік М. М. Моісеєв (1917-2000)
вчений, педагог, перший Президент Міжнародного незалежного
еколого-політологічного університету

Отже, система поглядів, яку я намагався викласти, зводиться до наступних двох положень.
Перше, суспільство поступово вступає в епоху, коли його подальший розвиток можливий лише в умовах виконання «екологічного імперативу». Сучасна наука в силу свого розвитку здатна у все більшій мірі сформулювати систему заборон, обов’язкових для всіх людей, країн і народів.
Друге, виконання «екологічного імперативу» вимагатиме ще одного імперативу – морального, оскільки «екологічний імператив» накладатиме певні і, очевидно, досить жорсткі умови на характер людської діяльності і поведінку окремих людей. Він буде суттєво міняти побутуючу нині уяву про свободу особистості. І тільки тоді ці умови одержать шанс бути виконаними, коли вони будуть реалізовуватися цілком свідомо, не тільки в силу певних правових укладень, але і в силу внутрішньої необхідності. А правові укладення необхідно буде зберегти в тому або іншому вигляді, бо виродки, для яких потрібні заходи примушення навряд чи переведуться, у всякому разі в найближчому майбутньому.
Отже, «моральний імператив», його виконання основною масою людей, які живуть на нашій планеті, – це насамперед результат виховання і навчання. Виховання в самому широкому смислі цього слова...

 

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA