return_links(); ?>
return_links(15); ?>
***


ВЕСНЯНА ВТОМА І ВІТАМІНИ
Поради докт. мед. наук, дієтолога, проф. П. Карпенка

...Дієтологи справедливо пов’язують весняну втому з нестачею в організмі певних вітамінів та мікроелементів, кількість яких зменшується в процесі зберігання продуктів.

Переважна більшість людей не отримує достатньої кількості вітамінів, що негативно позначається на їхньому самопочутті і здоров’ї. Але не слід забувати, що надлишок деяких вітамінів також шкідливий.

Це, насамперед, стосується надмірного вживання вітамінів А і D.

Всі вітаміни групи В, а також С, Е, К тощо нешкідливі навіть у великих дозах. Але інші відкриття вчених показують, що одна лише наявність вітамінів не є гарантією здоров’я. Тому недостатньо просто включати в раціон таблетки вітамінів. Їхня корисність у чистому вигляді досить сумнівна.

Але є й важливіший факт: наявність одних вітамінів при відсутності інших і порушення належного балансу між ними – безумовно шкідливі.

Наприклад, якщо вживати продукти дуже поживні і багаті на вітаміни групи В, й не додавати у раціон вітаміну D, на який багата жирна морська риба, особливо родини лососевих: нерка, кета, кіжич та інші, а також яєчний жовток, то можна захворіти на рахіт.

Варто звернути увагу й на інші вітаміни, які в тій чи іншій кількості містяться в морській рибі цінних пород. Це, насамперед, вітамін А...


Статтю повністю дивіться в газеті

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA