В. Казначеєв,
академік РАМН, видатний вчений з світовим ім’ям в галузі медицини, екології, валеології, соціології, біофізики, філософії, педагогіки – в людинознавстві взагалі, доктор мед. наук, президент Східно-Сибірської Міжнародної слов'янської академії мистецтва, науки, освіти і культури


ФЕНОМЕН ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ – ЦЕ ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ, ДЕ УМОВИ ЖИТТЯ, СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ІНСТИТУТИ ВІДПОВІДАЮТЬ ПРИРОДНИМ ВЛАСТИВОСТЯМ ЛЮДИНИ В ДАНИЙ МОМЕНТ ГЕОФІЗИЧНОГО ПЛАНЕТАРНОГО, АНТРОПОГЕННОГО ЦИКЛУ

return_links(15); ?>
return_links(); ?>

...Проаналізуємо поняття здоров’я з точки зору цільової функції суспільства.

Здоров’я – це процес збереження і розвитку біологічних, психічних, фізіологічних функцій, оптимальна працездатність, соціальна активність при максимальній тривалості життя.

Отже, наше визначення містить мету: забезпечення максимального продовження активного життя при оптимальних умовах працездатності і соціальної активності, при збереженні і розвитку біологічних, психічних і фізіологічних функцій.

Якщо, наприклад, йдеться про здоров’я школяра, то в центрі уваги виявляється не тільки соматичне здоров’я, але й збереження і розвиток його психічних, психофізіологічних, моральних орієнтирів, наступне одержання спеціальності, соціалізація і інтеграція в суспільстві.

Очевидно, що структури, відповідальні за здоров’я школяра, не повинні обмежуватися «чистою» медициною або фізичною культурою.
Навпаки, якщо не ставити задачі розвитку «біологічних» і фізіологічних функцій, а поставити за мету виключно конкретну людину в олімпійський резерв, то ми змушені знехтувати максимальним продовженням життя. Інакше кажучи, йдеться про матрицю «мета-засоби», розробка якої складає одне із стратегічних завдань загальної і теоретичної валеології.

Раніше в нашій книзі «Начерки теорії і практики екології людини» ми висловлювали незадоволення поняттям здоров’я, яке давалося ВООЗ...


Статтю повністю дивіться в газеті

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA